|Situace_

Frakce Nightstalkers je privátní vědecko-militantní organizace, která se zajímá o nejrůznější záhady. Stejně jako Ruskou vládu, i je zaujalo náhlé odmlčení Namalsku, shodou okolností se poté dozvěděli i o přesunu menší skupiny Ruské armády na Namalsk. Předpokládá se, že armáda na Namalsk pošle průzkumné oddíly, které budou schopny zajistit menší základny a opatrně postupovat v průzkumu a vyšetřování situace.

Průzkumníkem se stává jediná členka týmu - Tamika Maclemar, která se 10.05. 2011 v přístavu Anadyr schová na zásobovací loď. Po několika hodinách plavby se dostane k cíli, kde začíná její průzkum. Tamika musí v průzkumu postupovat opatrně a nevyvolávat konflikty, je totiž docela možné, že Rusové zajistí oblast a při vyšetřování patrně nebudou moc váhat. Její cíl je jasný - prozkoumat terén a kontaktovat svůj tým s reportem o situaci.

Poslední zmínka o aktivitě této frakce je 10.05. 2011 6:42, kdy byl zachycen poslední kontrolní signál z PDA Tamiky Maclemar.

|Vybavení_

Frakce Nightstalkers vlastní 1 vrtulník třídy Mil Mi-24V s nejrůznějším vybavením pro výzkumy. Má 5 členů - Tamika Maclemar, Michael Zaytsev, Peter Trepov, Alex Nuvikov a velitel Maksim Solovyov, kteří jsou zkušení v mnoha oborech.

|Situace_

Ruská vláda se začala o situaci na Namalsku zajímat nejdříve. Bylo to hlavně díky plánovaným úsporným akcím, ve kterých mimo jiné bylo i opuštění některých lokalit v oblasti Beringova moře. Od dubna roku 2011 se ale ostrov Namalsk úplně "odmlčel". Toto náhlé jarní odmlčení bylo velmi podivné, na ostrov se pokoušeli odeslat průzkumníky, ale ti se nevrátili. 26. dubna roku 2011 se Ruská vláda definitivně rozhodla, že by Namalsk měl být izolován Ruskou armádou (ať už se tam děje cokoliv) a definitivně přestěhovat tamní obyvatele do příhodnějších lokalit.

Ruská armáda, na základě těchto rozhodnutí, 09.05.2011 odpoledne obsadila kompletně severní část ostrova. První zprávy hovoří o opuštěné krajině bez jediného člověka. Pozdější zprávy už Namalsk jako zcela vylidněný ostrov nepopisují, průzkumníkům se podařilo lokalizovat na jižní části neznámé ozbrojené jednotky, patřící k frakci NAC (dle velmi nových kontejnerů lokalizovaných na Namalsku). Vyvstala zde otázka, zda za vznikem této ozbrojené skupiny nestojí původní obyvatelé, kteří se nechtěli smířit s odchodem. Expedice se po těchto nálezech připravovala na podrobnější postup na jižní část, připraveni na možný kontakt s nepřítelem. Jakékoliv další akce byly ale díky nepříznivému počasí odloženy ihned na příští den, čili 10.05. 2011.

Zprávy z rána dne 10.05 2011 nebyly vůbec dobré, v okolí a na Namalsku bylo velmi nepříznivé počasí. Poslední zprávy těsně před velkým em výbojem hovoří o masivním výboji do mraků z jednoho z objektů v horách. Poslední zprávy taktéž mluví o jistém vetřelci, kterého se ale nepodařilo lapit díky následkům em výboje. Celkové ztráty byly velké, jen malé části vyslaných vojáků se podařilo uniknout zpět na pevninu.

|Vybavení_

Ruská armáda disponuje na Namalsku svými silnými transportéry BTR-90, vrtulníky Mil Mi-24 Hind skenují terén a okolí ostrova, Namalsk prozkoumávají velmi zkušení vojáci. Pro možnou podporu se v době obsazení severního Namalsku k Namalsku přiblížila také nejbližší jaderná ponorka s kódovým označením SCAT IE-R2.

|Situace_

Po prvotním zotavení z velkého blackoutu 10.05. 2011 se zjistilo, že se zdroj tohoto velkého em výboje se nachází někde v oblasti Beringova moře. Po bližších scanech mrtvých oblastí pomocí satelitů, se spočítala přesnější poloha zdroje. V zaměřené oblasti se nachází jediný větší kus země - ostrov Namalsk. Již zmíněný em výboj byl opravdu obrovský. Rozloha prostoru, který byl postižen, byla abnormálně velká na em výboj. 10.05. 2011 z ničeho nic přišla o elektřinu celá Aljaška, část Japonska a velké území Sibiře. Víme, že v době výboje nebyly detekovány žádné rakety v atmosféře. Žádné jaderné exploze. Jestli tento výboj nebude nějaký omyl nebo jakýsi přírodní úkaz, bude se jednat pravděpodobně o velmi účinnou pozemní zbraň.

Vláda USA to považuje za potencionální vojenský akt proti USA a jejich spojencům. Ačkoliv je Namalsk na území, které patří již Ruské federaci, Ruská strana zatím pouze oznámila, že s tímto výbojem nemá nic společného. Diskuze ale probíhají a očekává se plná spolupráce s Ruskou stranou na vyřešení tohoto vážného problému. Kongres se po dohodách rozhodl co nejdříve vyslat směrem k Namalsku nejbližší možnou jednotku - 32. MEU (Marine Expeditionary Unit). Jejím hlavním úkolem je prozkoumat a zjistit, co se na Namalsku děje. Tato MEU by měla dorazit k Namalsku dne 12.05.2011. Cílová oblast je zatím pokryta velmi silnou oblačností, satelity toho zde zatím moc nezmůžou. První průzkumná jednotka vyslaná americkou stranou by se měla na Namalsk dostavit v průběhu 11.05.2011. Ale už teď je pravděpodobné, že ať už za tímto problémem stojí kdokoliv, vlády se budou snažit tento problém vyřešit velmi rychle pomocí jakýkoliv prostředků.

|Vybavení_

32. MEU vyslaná na Namalsk je převážena v letadlové lodi 'USS Cold Acolyte', která je doprovázena torpédoborcem a křižníkem. Vybavení této průzkumné jednotky není nikterak velké, ale bohatě stačí na průzkumné mise popřípadě neutralizaci důležitých cílů. Letadlová loď je vybavena nejmodernějšími F35B, dále zde můžete najít vrtulníky AH64 Apache, AH1 Cobra nebo také transportní vrtulníky UH-60. Nesmíme také zapomenout na samotnou pěchotu. Americká armáda disponuje velmi zkušenými vojáky vytrénovanými pro nejrůznější situace.

Následující informace jsou z přísně tajných složek korporace NAC. Ostatní zúčastněné frakce neznají NAC, natož tyto dokumenty.

|Situace_

Cíl: Namalsk, Beringovo moře, Ruská federace

Detailní cíl: Malý hřeben na jižní části ostrova.

Souřadnice: 61.731526, -179.143066

Popis: Pozůstatky neznámého objektu, povrchová část se skládá z velmi podivného tvaru, který jen tak na Zemi není k vidění. Zjistili jsme, že tento objekt skrývá pod sebou rozlehlé podzemní chodby. Vše se zdá až podivuhodně zachovalé. Naši vědci tvrdí, že toto definitivně nemůže být vytvořeno člověkem nebo třeba i z nějaké náhody přírodou. Přiklání se, po objevení několika velmi zvláštních zařízení (které stále nějak fungovala), k mimozemskému původu. Po těchto šokujících nálezech se naše ostatní cíle definitivně odložily a přemístili jsme veškerou techniku na Namalsk. Pokud se nám podaří odhalit , co tento podivný komplex skrývá, mohl by to být mezník v historii lidstva.

|Vybavení_

Při příchodu na Namalsk se NAC okamžitě rozhodlo podniknout kroky k osvojení ostrova. Využili faktu, že Namalsk měl být vládou vylidněn / opuštěn, a tak loajální obyvatele přetáhli na svou stranu. Obyvatelé, kteří se přidat nechtěli nebo se pokusili uniknout, byli zajati. NAC disponuje velmi zkušenou základnou vědců s perfektním vybavením pro výzkumy mimozemské technologie. Jsou chráněni bojovou složkou NAC, která je velmi zkušená ve svém oboru. Zatím to není úplně jisté, ale jestli NAC objeví mezi technologiemi nějaké zbraně, bude to znamenat velké problémy. NAC si plně vzalo do parády techniku, kterou se jim podařilo ukořistit od Ruské armády, díky velkému em výboji. V průběhu působení této strany na Namalsku, NAC byla schopna zpřístupnit staré armádní objekty ze studené války a objevené podzemí blízko hory Seraja poskytlo dokonalé krytí pro nově ukořistěnou techniku. Tuto techniku NAC plánuje využít pro své pozdější plány, velkým em výbojem, kterým se jim podařilo získat více času pro své účely, se totiž rozhodně neschovali.

Krize: Namalsk

Typ >

Plnohodnotná SP/MP kampaň o 22 misích.

Unikátní warfare mise.

Hra >

Arma 2, Arma 2: Combined Operations

Datum vydání >

[v1.10] 2011

[v1.15] 2012

[v1.15.1] 2012

[v1.15.2] 2012

[v1.15.3] 2012

[v1.15.4] 2013


down

©Sumrak 2024